To miejsce, gdzie dzielę się swoimi osobistymi wrażeniami po przeczytaniu książek o górach, książek z górami w tle i książek w których góry wskakują na pierwszy plan. Zanurz się razem ze mną w kryminalne zagadki i wciągające zbrodnie. Zatrać się w emocjonujących romansach. Przenieś się w malownicze krajobrazy Tatr, Karkonoszy i Bieszczad. Poczuj ich niezwykłą atmosferę.
Bochus tym razem zabiera nas w głąb Tatr – dosłownie. Tajemnica Jaskini Mylnej to trzecia część górsko-kryminalnej serii Krzysztofa Bochusa, którą, jak poprzednie tomy, miałam okazję poznać w formie audiobooka. Krótkie, dobrze skrojone opowiadanie, które świetnie sprawdza się w podróży. A że akcja dzieje się w jednej z moich ulubionych tatrzańskich jaskiń, tym milej było się w tę historię zanurzyć. Dosłownie i w przenośni.
W Lany Poniedziałek, kiedy czas płynie powoli, a wesołe dzieciaki biegają po osiedlu oblewając się radośnie wodą z plastikowych jajek, postanowiłam kontynuować serię Tajemnice Trzech Szczytów. Krew na Połoninie Krzysztofa Bochusa to krótki, intensywny kryminał z zimowymi Bieszczadami w tle. Zaginiony pan młody, zamieć, odcięty od świata pensjonat i komisarz Heller, który musi szybko połączyć fakty. Idealna historia na świąteczne popołudnie z nutą dreszczyku.
Pewnej jesiennej niedzieli wsiadają do gondoli cztery osoby. Na szczyt Kopy docierają już martwe. Brzmi jak początek mrocznego thrillera? A to dopiero wstęp do intrygującej, pełnej napięcia historii autorstwa Krzysztofa Bochusa. „Śmierć na Kopie” to krótka, ale bardzo treściwa opowieść kryminalna z górskim tłem, która zaskakuje fabułą i zostawia apetyt na więcej. Wciąga od pierwszego zdania, a jej finał nie pozwala o sobie zapomnieć.
Lubisz kryminały z klimatem, a góry to Twój drugi dom? Poznaj literacką nowość Krzysztofa Bochusa – autora, który tym razem przenosi zbrodnie w sam środek górskich szlaków. „Tajemnice Trzech Szczytów” to cykl trzech krótkich opowieści, w których ciszę lasu przerywa… zbrodnia. Idealne na weekendowy wyjazd lub wieczór przy kominku. Poznaj Krzysztofa Bochusa już teraz!
„Na zboczu góry” – trzymający w napięciu thriller, którego akcja rozgrywa się w górach Hiszpanii – takie zdanie na okładce książki zapowiadało kilka godzin w świetnym górskim klimacie pełnym napięcia i akcji. Z entuzjazmem sięgnęłam po tę powieść, licząc na wciągającą fabułę i mroczne tajemnice ukryte gdzieś wśród hiszpańskich zboczy. Niestety – rzeczywistość szybko zweryfikowała moje oczekiwania. Co poszło nie tak? Dlaczego ta historia zamiast trzymać w napięciu, wywoływała raczej znużenie i rozczarowanie? Zapraszam do mojej szczerej recenzji.
Ewa Bauer to pisarka, która porzuciła prawnicze schematy na rzecz opowieści o emocjach, wyborach i tajemnicach. Choć tylko jedna z jej książek ma górskie tło, warto przyjrzeć się bliżej autorce, która z pasją tworzy historie dotykające ludzkiej psychiki.
Kryminalna zagadka w sercu Karkonoszy i bohaterka, której nie da się nie kibicować. „Fałszywe tropy” Katarzyny Wolwowicz to druga część serii o komisarz Oldze Balickiej, którą tym razem poznaję w formie audiobooka. Zaskakujące śledztwo, klimatyczne karkonoskie pejzaże i świetna interpretacja Filipa Kosiora – zapraszam na recenzję kryminału, który słucha się jednym tchem. Sprawdź, czy warto dać się wciągnąć w tę karkonoską intrygę!
Katarzyna Wolwowicz to autorka, która zamieniła górską przestrzeń Szklarskiej Poręby na mroczne zagadki kryminalne. Jej seria o komisarz Oldze Balickiej zdobyła serca czytelników, a każda kolejna książka tylko podkręca tempo. Poznaj bliżej pisarkę, której doświadczenie życiowe i psychologiczna wiedza przekładają się na wciągające fabuły i autentyczne postacie.
Kryminały z widokiem na góry – niebezpiecznie dobre książki, które musisz przeczytać! Zamglone szczyty, stare schroniska, mroczne tajemnice i zbrodnie, których ślady prowadzą przez górskie szlaki – to wszystko znajdziesz w sześciu wyjątkowych kryminałach, które zabiorą Cię w podróż po najbardziej niepokojących zakątkach polskich gór. Jeśli szukasz historii z napięciem, klimatem i tłem, które dosłownie zapiera dech w piersiach, nie możesz ich przegapić. Sprawdź, co skrywają Tatry, Bieszczady i Babia Góra – i przygotuj się na czytelniczy dreszcz.
Stary hotel na odludziu, tajemnice z czasów PRL-u i bohaterowie, którzy mierzą się z przeszłością – „Zgorzelisko” Marii Gąsienicy-Zawadzkiej to górski thriller z prawdziwie zakopiańskim klimatem. Fabuła rozgrywa się na tle zimowego Podhala, a w jej centrum są skomplikowane rodzinne relacje, sekrety sprzed lat i pytanie: czy dzieci powinny płacić za grzechy rodziców? Autorka umiejętnie przeplata dwie linie czasowe, stopniowo odsłaniając prawdę skrytą w murach peerelowskiego hotelu. Jeśli lubisz napięcie, zagadki i Tatry w tle – to lektura właśnie dla Ciebie.
Maria Gąsienica-Zawadzka to nowe, ale mocne nazwisko w polskim thrillerze. Urodzona w Zakopanem, pisze historie, które trzymają w napięciu i pachną halnym. Poznaj autorkę „Gniewu halnego” i „Zgorzeliska” – dwóch książek, które zabiorą cię w głąb mrocznych tajemnic ukrytych pod śniegiem Tatr.
Pod Tatrami i Pieninami kryją się nie tylko piękne widoki, ale też mroczne historie… Marcel Moss w najnowszej części serii Echo przenosi nas do Spisza, a dokładniej do wsi Kacwin, gdzie legenda o Siostrze Diable wciąż budzi lęk. Zaginiony chłopak, wyprawa rowerowa, zgliszcza kaplicy, sierociniec i detektywi, którzy nie wierzą w przypadki. „Przeklęci” to thriller, który czyta się jednym tchem – i który sprawi, że na górski las spojrzysz trochę inaczej.